Cestovanie s príručnou batožinou

Isto každý vie, že nízko nákladové letecké spoločnosti nemajú v cene zahrnutú pod palubnú batožinu, a za každý kufor sa pripláca. Dneska by som vám chcela ukázať akú príručnú batožinu používam ja, na čo netreba pri balení zabudnúť, a čo naopak nechať doma. Tak, poďme na to! :) 


Správny výber batožiny je veľmi dôležitý. Letecké spoločnosti majú určené veľkosti batožiny, ktoré môžte do lietadla zobrať. Ďalším faktorom je tip batožiny. Ak cestujeme niekde do hotela, kde batožinu len zložíme a máme pokoj, potom nieje problém mať menší kufrík s kolieskami, plus menšiu osobnú batožinu (laptop, kabelku...). Ja osobne ale preferujem cestovnú tašku, ktorú si viem dať aj krížom cez telo ale aj na chrbát a cestovanie s ňou je oveľa pohodlnejšie.

Približné rozmery pre príručnú batožinu sú 55x40x23cm, vrátane rukoväte a koliesok. Približné rozmery pre osobnú tašku (laptop, kabelku...) sú 25x33x20 cm. Každá letecká spoločnosť to má ale inak!!

Cestovanie len s príručnou taškou prináša aj výhody, ale aj dosť veľké obmedzenia. Poďme sa pozrieť na výhody a nevýhody cestovania len s príručnou batožinou.

Výhody:
> je zadarmo
> máte k nej stály prístup aj v lietadle, takže sa nemusíte obávať o jej krádež, poškodenie poprípade stratu
> nemusíte čakať po prílete na svoju batožinu kým sa k vám dostane
> nemusíte sa trepať s veľkou batožinou do konečného cieľu svojej cesty

Nevýhody:
> veľkosť - musí sa zmestiť do rozmerov a váhy určenej leteckou spoločnosťou
> nemôžte si zabaliť čo chcete (tekutiny, ostré predmety...)

Čo nechať doma?
> ostré predmety - nožíky, nožničky, žiletky, pilníky...
> zapaľovače a zápalky
> veci pripomínajúc zbraň - dáždniky, palice..
> tekutiny nad 100 ml (to sa tiež týka krémov, sprejov, zubných pást, jedla dokonca niektorých tipov kozmetiky...), celkové množstvo tekutín ktoré je možné preniesť je 1 liter
> do niektorých krajín je prenášanie niektorých druhov potravín (ovocie, zelenina...)


Ďakujem za prečítanie článku, dúfam že vám to aspoň trochu pomohlo.
Ak by ste mali dáke otázky a pripomienky, zanechajte komentár! :) 
Ďakujem a vidíme sa pri ďalšom článku. :) 

3 komentáre:

 1. Dřív jsem cestovala jen s příručním zavazadlem, ale už nikdy haha. Asi jsem se rozmazlila. Nicméně hezky sepsaný článek se vším, co potřebuje cestovatel vědět o příručním zavazadle. Můj tip je k příručnímu zavazadlu malá kabelička na telefon a peněženku. Tu všude tolerují :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Skvělý článek! :) Vůbec celý blog, přidávám do odběrů. :)

  blog Days of Daysy

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Čakala som trosku viac informácií, napr. Koľko tričiek zbaliť, ako ich pobaliť atď. atď. Budúci týždeň idem do Dánska na 8 dní... a kúpili nám letenky iba na 8 kg. Podľa mňa je to nemožné sa pobaliť do takej studenej krajiny takto na ľahko + spacak a vankúš.

  OdpovedaťOdstrániť

© Copyright. Používa službu Blogger.