Na pár minút v upršanej Kodani

"Už jsem tady zas!" Takže ahojte! :) Po dlhšej dobe, dosť dlhšej dobe je tu zas nový článok. Tentokrát z upršanej Kodane. Pred pár dňami som sa vrátila späť zo Slovenska aj s mojou kamarátkou, ktorá ma prišla pozrieť na pár dní na prázdniny sem do Dánska. Po prílete do Kodane nám ostalo pár hodín do odchodu nášho vlaku do mesta kde bývam, a tak sme sa ich rozhodli využiť a poobzerať si mesto. Naším hlavným cieľom bol dosť známy Ny Havn.


Kedže mesto Kodaň je samo o sebe krásne a na každom kroku vidíte niečo čo vás zaujme, už len prechádzka týmto mestom je zážitok. Vidieť všetky tie staré budovy s krásnou architektúrou, mosty po nad kanále ktoré pretekajú cez mesto ale aj krásne upravené okolie, o ktoré sa Dáni tak pedantne starajú. Nie v každom meste vidíte krásne upravené zelené trávniky, stromy a upratané čisté ulice.Po pár minútach chôdzi po prázdnom nábreží, ani sa nečudujem že bolo prázdne, kedže bolo 7 hodín ráno sa konečne dostávame ku Ny Havn-u. Plné radosti sa púšťame do fotenia krásneho a hlavne prázdneho, bez turistov zaplneného prístavu. Po pár minútach celé mokré sme to ale vzdali, a rozhodli sa ísť na stanicu, kedže sa pustil neskutočný lejak. Strihli sme si to cez vyludnený Strøget (najstaršia a najdlhšia pešia ulica na svete lemovaná stovkami obchodov najznámejších značiek - bohužiaľ bolo všetko ešte zavreté) a popri Tivoli, a vrátili sa na hlavnú stanicu kde sme už vyčkali na náš vlak. :)A takto sme strávili našich pár hodín v Kodani. :)
A čo vy, šli by ste navštíviť Kodaň? :) 


Ďakujem pekne že ste sa dostali až sem! :)  Dúfam že sa vám
tento krátky článok a fotografie páčili. :)
Budem veľmi rada ak mi zanecháte komentár, poprípade 
sa pridáte ku stálym čitateľom môjho blogu. :) 
Taktiež ak by ste chceli vidieť viacej fotografií, nájdete ich na 
mojom instagrame, ktorý je na pravo v paneli. :) 
Ďakujem a vidíme sa pri ďalšom článku! :) 

12 komentárov:

 1. Pekné fotky! :) Dúfam, že sa tam tiež raz dostanem.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem pekne :) Určite áno. :) Držím palce! :)

   Odstrániť
 2. Moc hezké fotky! Je super, že žiješ v Dánsku, a ještě lepší, že za tebou přijela kamarádka. Určitě jste si to spolu moc užily. :) Mě Dánsko poslední dobou dost láka, v nejbližší době se tam sice nemám šanci dostat, ale doufám, že jednou si tam také budu moci zkusit žít. :)
  DENYII

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne! :) Moc držím palce aby sa to niekedy podarilo! :)

   Odstrániť
 3. Krásne fotky!! :) to musia byť krásne zážitky odtiaľ :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Nádhera! :) Ďakujem, že si sa mi odporúčala, presnorila som si viac článkov a naozaj máš kvalitný blog, určite sa budem rada vracať! :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne! To ma veľmi teší.:) Mňa hrozne baví tvoj blog som rada že som naňho natrafila. :)

   Odstrániť
 5. Fotky se mi moc líbí! A vůbec, články o cestování, to je stejně vždycky krása.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Och, Kodaň. Už sa tak teším, keď tam budúci týždeň budem. Ďakujem za úžasnú inšpiráciu!

  OdpovedaťOdstrániť

© Copyright. Používa službu Blogger.